Živogošče
Ubytování
Výlety, sportovní vyžití
Pláže - relaxace
Makarská riviéra
Doprava
Kontakty
Živogošče - užívejte si léta na jihu Chorvatska
 
 


Živogošče je umístěné v jižní částí Makarské riviéry, v úpatí pohoří Biokovo, 17 km jižně od městečka Makarska.

Živogošče se skládá ze tří menších, vzájemně vzdálených sídlíšt´ – Porat - Mala Duba – Blato, umístěných podél pobřeží a také z původních starých osad u staré silnice. Živogošče je vzdálené 20 km od města Makarska, 80 km od Splitu a 120 km od Dubrovníka.

Živogošče - původně malá rybářská obec, se rozkládá ve svahu nad mořem na úpatí pohoří Biokovo, navazuje na městečko Igrane,  východně od obce se na skalnaté výspě nad mořem nachází františkánský klášter z 18. stol. Nedaleko od kláštera je do skály vytesán antický nápis podávající zprávu o prameni, který zde tryská, a o nymfě, jíž je pramen zasvěcen. Známý Liciniánov epigram – nejhežčí vzorek klasické literatury – z 474. roku před Kristem, sestavováný z 16 latinských heksametrů je vytesaný do kamene a nachází se u pramene Pokrivenice na pobřeží moře. Římský kvestor Licinián oslavuje tento pramen «sladké vody», která i dnes teče na tomto místě.

Živogošče je osídlené od ilyrských a římských dob, o čemž svědčí ilirské hroby na vrcholu kopce Suzine a zbytky vil rustik v Malé Dubě a Blatu.

O sídlíšti Živogošče jsou první zmíňky již z poloviny 13. století.

Živogošský františkánský klašter, založen v roce 1616, byl více století střediskem duchovního života a písemnictví tohoto kraje, z bohatou knihovnou a uměleckým dílem velké hodnoty.

Olivové háje a borové lesy Živogošče, které vyrostly nad plážemi s drobným štěrkém, 6 km spojitých pláž, čisté a neznečištěné moře a vrchol Sutvid 1155 m jsou krásy přírody, které jsou umístěné na úpátí vysoké hory a tím způsobem poskytují turistům zvláštní zážitek z pobytu.

Živogošče poskytuje velmi příjemné prostředí pro trávení velmi klidné dovolené u průzračného, sluncem prozářeného moře. 

Kromě koupání, relaxace a opalování se tu mohou provozovat všechny druhy turistiky, včetně výletů do okolí. Např. návštěva letovisek Makarska, Tučepi, Podgora, Igrane, Drvenik, Gradac, vodopády Kravica (BiH), Medugorje (BiH), Dubrovník (vzdálenost 140 km od Živogošče)  nebo návštěva některého z ostrovů (Hvar, Brač...), které jsou poblíž.

Samozřejmostí je široká nabídka služeb - samoobsluhy, restaurace v obci i na pláži, půjčovna kajaků, šlapadel, lehátek, vodních skútrů ...

 

 
Počasí
 
Poloha
 
Last minute

Poskytujeme slevy dohodou 
při neobsazení apartmánů na last-minute
 
Kontakt

Tihomir Petričevič
Živogošče 21329
Porat 111

Tel./fax: 0385 21 627 174
 

Chorvatsko - jižní Dalmácie - Makarská Reviéra - Ubytování - Apatrmány - Pokoje - Živogošče

NAVRCHOLU.cz